O pizza pecích Fontana Forni

O nás


Jsme kamnáři tělem a duší. Táta kamna navrhuje a staví, má vize, plno nápadů a hlavně rád vaří. Máma kamna fotí a prezentuje v on-line světě, účtuje a počítá, dává řád (nejen) rodině. A děti si nejraději hrají na peci, pomáhají topit a spořádat vše, co se na kamnech uvaří. 

Náš dům se během doby, co se věnujeme kamnařině, stal místem, kam rádi zveme všechny, kteří přemýšlejí, že budou topit dřevem a vařit na ohni. Můžeme ukázat, jak takové vaření funguje v reálném životě, podělit se o své zkušenosti a třeba inspirovat k rozhodnutí pro některé z kamen nebo pecí. 

Na terase nám stojí pizza pec Marinara, do které se vejde nejen několik pizz, ale i třeba pekáč s masem a zeleninou. Na výjezdní akce mimo domov (dětské dny, rybářské soutěže, narozeniny kamarádů či výpůjčky potenciálním zákazníkům) jsme si pořídili trochu menší model – pizza pec Mangiafuoco, které jsme nechali udělat robustní podstavec pro snazší manipulaci. A jako třešničku na dortu jsme v letní kuchyni zabudovali pečicí troubu na dřevo INC QV. Nyní s pravidelnou nepravidelností obšťastňujeme sousedy doma pečeným chlebem.

A protože jsou u nás dveře otevřené všem, i vy jste srdečně zváni na prohlídku.

Co dodat? Následující odkazy vám toho o nás řeknou trochu víc!

Jak jsme se seznámili se značkou Fontana Forni

Dostali jsme poptávku na výstavbu venkovní kuchyně moderního vzhledu.

Máme rádi výzvy, takže táta přemýšlel jak na to, hledal inspiraci, až našel pizza pec Fontana Forni. Pizza pec se mu zalíbila a chtěl zjistit, kdo ji v Čechách prodává. Máma tedy napsala e-mail přímo do Fontana Forni, ale odpověď nedostala. Zkusila zavolat, až se dovolala Simonovi. Po velmi příjemném rozhovoru jsme zjistili, že Fontana Forni v Čechách partnera nemá, a tak jsme se domluvili na spolupráci. Od té chvíle nebylo na co čekat, neboť se sezóna blíží. Máma s Jaroslavem připravili web, Simona napsala čtivé texty, Vítězslav web optimalizuje.

A táta? Už lanaří kuchaře z místní restaurace a přemlouvá ho, ať mu prozradí svůj recept na těsto, zve sousedy a kamarády (o zákaznících nemluvě) na letní večery s pizzou.

Doufáme, že vás pizza pece Fontana Forni osloví a vy pak oslovíte nás.

Těšíme se na setkání.

 

O pecích Fontana Forni


Za značkou Fontana Forni stojí tři bratři, Giuseppe, Bruno a Carlo, kteří společně začali vyrábět tradiční pizza pece na dřevo. Tím položili základ své rodinné firmě. Vášeň pro tradiční  výrobu trvá už přes 70 let, během níž se ve firmě vystřídaly tři generace rodu, pro které je firma závazkem generacím budoucím. Proto je pro rodinu zásadní udržet vysoký standard kvality výroby, inovativní přístup jak ve vývoji, tak výrobě a stále originální koncept pizza pecí. Fontana Forni je více než obyčejná firma. Je to rodina, která se vyvíjí díky své práci, a to s důrazem na italskou tradici.

Výrobna Fontana Forni se nachází v regionu Marche, asi 50 km jižně od San Marina a je vybavena nejmodernějšími technologiemi. Díky nim jsou pizza pece 100% “Made in Italy”, lépe řečeno od začátku do konce “Made in Fontana Forni”.

Tento příběh úspěšné rodinné firmy je pro nás velkou inspirací, protože i my v naší rodině sdílíme vášeň pro kamnářské řemeslo a pece obecně. Rozhodli jsme se proto přinést tyto pizza pece na český trh a zprostředkovat tak radost z kvalitního vaření i vám.


let zkušeností


vyrobených pecí ročně


spokojených gurmánů a milovníků dobrého jídla